BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 11457016
*
nr 1145 7016
Takarmatur
troligen efter modell av Ingo Maurer (född 1932), Tyskland 1960-tal. Genomfärgad blå plast i form av förstorad glödlampa med guldfärgad skruvgänga. Höjd: 65 cm, märkt: BARTHELMESS GMBH SD Made in W. Germany
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2017
kl 19:04:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 21:38:20
1
300 kr
17/11 22:29:45
2
500 kr
18/11 11:02:35
3
600 kr
19/11 09:05:26
3
Vinnande bud
19/11 13:02:40
4
700 kr
19/11 13:02:40
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
20 nov
Retro - 50/60-tal
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål från 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byråar, cocktailglas, fåtöljer, figuriner, ...
Läs mer om Retro - 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: germany ljuskronor takarmatur taklampa taklampor tyskland 1960-tal
-
8336 Takarmatur
glas och mässing. Diameter: 68 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40
-
8210 Takarmatur
Jugend, koppar med skärm i alabaster och glas. Dia..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:32
-
8320 Takarmatur
mässing och prismor. Diameter: 55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:52
-
8272 Takarmatur
med prismor, korgmodell. Höjd: 100 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8322 Takarmatur
Metall med glaskupa. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:25
-
8060 Takarmatur
prismor. Höjd: 35 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:30
*
Takarmatur
Läs om budbetjänten
Läs mer om Retro - 50/60-tal
nr 1145 7016
Takarmatur
troligen efter modell av Ingo Maurer (född 1932), Tyskland 1960-tal. Genomfärgad blå plast i form av förstorad glödlampa med guldfärgad skruvgänga. Höjd: 65 cm, märkt: BARTHELMESS GMBH SD Made in W. Germany
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/11 21:38:20 | 1 | 300 kr |
| 17/11 22:29:45 | 2 | 500 kr |
| 18/11 11:02:35 | 3 | 600 kr |
| 19/11 09:05:26 | 3 | Vinnande bud |
| 19/11 13:02:40 | 4 | 700 kr |
| 19/11 13:02:40 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
20 nov
Retro - 50/60-tal
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål från 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byråar, cocktailglas, fåtöljer, figuriner, ...
Läs mer om Retro - 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: germany ljuskronor takarmatur taklampa taklampor tyskland 1960-tal
-
8336 Takarmatur
glas och mässing. Diameter: 68 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40 -
8210 Takarmatur
Jugend, koppar med skärm i alabaster och glas. Dia..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:32 -
8320 Takarmatur
mässing och prismor. Diameter: 55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:52
-
8272 Takarmatur
med prismor, korgmodell. Höjd: 100 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8322 Takarmatur
Metall med glaskupa. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:25 -
8060 Takarmatur
prismor. Höjd: 35 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:30



